Smoothie recepty

Co je potřeba?

Příprava smoothie je velice jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Stačí mít nějakou zeleninu či ovoce, mléko a vodu. Pro přípravu jistě také pomůže nějaký smoothie maker. Je to ideální varianta, jak do sebe dostat potřebné vitamíny a živiny během chvíle. A navíc chutně.

Výhodou těchto nápojů je ta, že do nich lze přidat téměř cokoliv. Někdo je mixuje s vodou, někdo s mlékem. Někdo si je dělá ovocné, někdo zeleninové a někdo je kombinuje. A pokud jste nadšenci do fitness, určitě můžete přidat i protein.

Naše smoothie makery jsou vybaveny lahví, která slouží jak pro přípravu, tak pro přenos nápoje. Není potřeba tak používat jinou lahev. V naší nabídce naleznete také náhradní láhve, a díky tomu můžete například své děti vybavit zdravým nápojem do školy.

Kiwi, jahoda, banán

Nejprve oloupejte banán a kiwi a oboje nakrájejte na menší kousky. Poté opláchněte jahody a odstraňte z nich stopku. Poté vložte do smoothie makeru, přidejte 250 ml vody nebo mléka. Podle chuti můžete přidat cukr nebo podle potřeby protein. Nakonec vše rozmixujte do jemna.

Mango, banán

Mango oloupejte a nakrájejte na menší kousky stejně jako banán. Vložte do smoothie makeru, přidejte vodu podle chuti a rozmixujte do jemna. Poté můžete nalít do sklenice s ledem a nakonec ozdobit listy máty.

Jablko, mrkev, citron

Nejprve oškrábejte jednu mrkev a nakrájejte ji na menší kousky. Poté oloupejte větší jablko a nakrájejte ho také na menší kousky. Pecek z jablka se můžete zbavit. Poté nakrájenou mrkev z jablkem přidejte do smoothie makeru společně s jednou lžící šťávy z citronu (můžete použít lis na citrusy). Poté přidejte přibližně 130 ml vody a rozmixujte do jemna. Doporučujeme tento nápoj mixovat déle, protože mrkev se mixuje hůře.

Nechte tvořit svou fantazii

Chutná Vám něco jiného? Co takhle vyzkoušet nápoj připravený z ananasu, pomeranče, chia semínky nebo z melounu? Nenechte se něčím omezovat. Zkuste si podle chuti připravit například smoothie z jablka a zázvorem. Na internetu je receptů spousta.