Aplikace pro chytrou domácnost

Mobilní telefon se již dlouhou dobu nevyužívá jen na volání. Využíváme ho téměř na vše - od čtení e-mailů přes procházení webů, nakupování, focení a v neposlední řadě také k zábavě. Mobilní telefon lze totiž díky aplikacím přeměnit například na ovladač létajících dronů. Možná si to neuvědomujeme, ale na telefonech trávíme spoustu času a spousta z nás si bez něj nedokáže představit život. Ještě aby ano, když nám ve spoustě věcech život usnadňuje. Pro příklad se zaměříme na chytrou domácnost.

Určitě jste mnohokrát slyšeli, co to chytrá domácnost je. Někdy se jí také po anglicku říká smart domácnost, nebo také smart home. A ano, doma někdo má smart TV, na které si můžeme pustit díky aplikaci Netflix, dívat se na YouTube, nakupovat díky prohlížeči... Někdo má zase chytré osvětlení, díky kterému přijde domu a podle denního světla se automaticky rozsvítí, změní se režim osvětlení při sledování televize. Někdo domácnost ovládá hlasovými asistenty jako je Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple HomeKit.

Vše to jsou produkty, které nám mají zpříjemnit, nebo alespoň usnadnit běžné věci, které děláme každý den. Proto jsme i my vytvořili aplikaci, díky které můžete používat všechny tyto produkty s mobilním telefonem. Všechny produkty, které chytrou domácnost podporují, můžete ovládat jedním telefonem, jednou aplikací.

Představte si, že se ráno probudíte a ještě z postele si zapnete rychlovarnou konvici, připravíte si čaj nebo kávu a odejdete do práce. Venku začíná být teplo a pro některé z nás to může být nepříjemné. Proto až se budete vracet domů, budete chtít mít připravené příjemné klima v obývacím pokoji. Tak ještě před příjezdem zapnete klimatizaci. Po lehnutí na pohovku zjistíte, že doma máte perfektně vysáno, a to díky robotickému vysavači, který vysál během toho, co jste byli v práci. Po náročném dni si v noci půjdete lehnout, kde máte dokonale čistý vzduch díky čističce vzduchu s ionizátorem pro lepší a zdravější spánek. Stačí Vám k tomu telefon s operačním systémem Android nebo iOS a aplikace Smart Life, kterou stáhnete pomocí QR kódu.

Smart-Life-aplikace